Na naši šoli se veliko časa posvečamo tudi področju znanosti in raziskovanja. Pri tem želimo poudariti izjemno povezavo med domačo etnološko haloško dediščino in raziskovalnim segmentom ter poskrbeti za ohranitev lokalne zavesti med mladimi.

1. junija so se z nalogo Haloški raziskovalec naši učenci raziskovalci predstavili tudi na slavnostni občinski seji v Cirkulanah ob 15. letnici obstoja naše haloške občine, ter z idejami seznanili širšo javnost. Tudi v letošnjem letu smo namreč prejeli zlato priznanje državnih raziskovalcev na regijski ravni, se uvrstili skozi sito 2. kroga in prejeli srebrno državno priznanje.

Prav tako je županjino nagrado za izjemna priznanja na nacionalni ravni ter delo in trud v osnovni šoli zasluženo prejel odličen učenec, Andraž Petrovič, za kar mu resnično čestitamo.

Ge. županji se iz srca zahvaljujemo za povabilo in podporo pri raziskovalnih dejavnostih v domačem kraju.

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)