Ta veseli dan smo celo poletje čakali in ga končno dočakali. No, počitnice so itak bile super, a smo se pogrešali, saj smo si imeli veliko za povedati. Zato smo se zelo razveselili, da se bomo prvega septembra končno videli in lahko delili kakšno izmed mnogih poletnih pogruntavščin. Naši šoli na obeh lokacijah je ponovno napolnil otroški smeh. Ob 8.30 uri so prvi šolski dan pričeli učenci v Zavrču. Z majhnimi koraki (a velikimi za življenje) je v šolo vstopilo 11 prvošolčkov, ki so pogumno pokazali, da so pripravljeni na nove izzive. Na prvi šolski dan se jim je pridružil tudi završki župan, ki je najmlajšim na osnovnošolski poti zaželel veliko uspeha. Šola Cirkulane je svoja vrata za učence odprla ob 10. uri. Učiteljica prvega razreda je veselo sprejela svojih 14 učencev. Prepričani smo, da bodo vsi kaj kmalu strokovnjaki za črke in številke. Nagovorila jih je gospa županja in jim zaželela, da se vseh devet let v šolskem okolju počutijo lepo in varno. Hkrati smo v cirkulansko šolo sprejeli še dva nova učenca; četrtošolko in osmošolca. Na obeh lokacijah so se prvošolčkom pridružili starši, saj je prvi šolski dan v življenju vsakega šolarčka vendarle nekaj posebnega. Kot po navadi je med nas prišel tudi gospod policist, kajti te dni je pomembno, da smo v prometu še bolj previdni kot običajno. Kljub temu da v trenutni situaciji nismo prvega dne obeležili kot običajno, smo prepričani, da bo našim prvošolčkom ostal v lepem spominu. Vsem šolarjem želimo, da jim bo v naši šolski skupnosti lepo, da se bodo naučili veliko novega in se podali novim dogodivščinam naproti! Radovednosti, nasmeha in dobre volje nam zagotovo ne bo zmanjkalo tudi v tem šolskem letu, kajne?

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)