»Zemljo so  zasedli Argi s planeta Argentum. Življenje na Zemlji postane turobno, brezčutno. Argi prisilijo Zemljane, da se odrečejo svoji kulturi, glasbi, branju, petju, plesu, otroški igri, veselju… Ti postanejo brezčutni, brez zanimanja za okolico, brez radosti in veselja. Tako kot tujci prevzamejo belo-sivo- črne odtenke. Vendar se Zemljanom po določenem času v mislih in srcu pričnejo porajati spomini na svet, ki je bil pred prihodom Argov na Zemljo lep, zanimiv, poln glasbe in ptičjega petja. Narava je bila polna barv, v srcih so imeli čustva in ljubezen. Naenkrat ponovno posije sonce, in njegova svetloba ter toplota povrneta spomin na preteklost…«

To zgodbo so učenci izbirnega predmeta nemščina ter še nekateri ljubitelji igre v nemškem jeziku letos, 11. 4. 2019 uprizorili na gledališkem odru v Varaždinu. Našo šolo so zastopali na mednarodnem gledališkem festivalu v nemškem jeziku »Theaterspiele«.  Na 16. Theaterspiele, katerih organizator je OŠ Vidovec, je letos sodelovalo 54 gledaliških skupin iz osmih držav: Avstrije, Nemčije, Srbije, Slovenije, Bosne in Hercegovine, Romunije, Madžarske in Hrvaške. Festival ni tekmovalne narave.

Nastop v gledališču je za učence vsako leto prav posebna izkušnja, prav posebej za tiste, ki sodelujejo prvič, kakor tudi za tiste, ki so na tem dogodku že sodelovali. Čeravno festival ni tekmovalne narave, so našo šolo odlično zastopali.

S svojo igro so se predstavili tudi ostalim učencem in delavcem šole. Njihovo sporočilo je bilo jasno: »Ne dovolimo, da se Argi naselijo tudi v naša srca!«

Iskreno jim čestitamo za pogum in njihov nastop!

(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)