V torek 16.4.2019 je na OŠ Gorišnica potekal TRETJI ALU KVIZ, na katerem so se pomerili tekmovalci petih ekip (OŠ Dr. Franja Žgeča Dornava, OŠ Markovci, OŠ Cirkulane-Zavrč, OŠ Gorišnica in OŠ Podlehnik). Naša šola je na tretjem ALU kvizu dosegla največ točk(orehov) in si s tem zagotovila sodelovanje oziroma tekmovanje v finalnem ALU kvizu, ki bo 22. maja v restavraciji Pan v Kidričevem. Prvega mesta smo bili zelo veseli. Našo šolo so zastopali devetošolci, Igor Pravdič, Lea Finžgar in Kaja Slapničar. Naši učenci so se na kviz zelo dobro pripravili, saj smo vedeli, da je le znanje pot do uspeha.

Podjetje Talum d.  d. se je na svojo 65. letnico delovanja skrbno pripravilo.   Vsem učencem na naši šoli so podarili zanimive knjige (Talumove ugankarske dogodivščine), katere smo prebrali in skrbno odgovarjali na vprašanja. To je bil tudi del vprašanj na današnjem kvizu, kakor tudi splošna vprašanja o podjetju, katerega ogled smo imeli 12.3.2019. Podjetju Talum d. d. se zahvaljujemo za tako inovativno praznovanje delovanja podjetja, da smo tudi mi lahko del njihove celote in da smo se v njihovi družbi dobro počutili in se veliko novega naučili. Zdaj pa nas čaka finale. Potrebno bo veliko truda in prostega časa, da še naše znanje nadgradimo.

Mentorica Ana Belšak

 

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)