Max_2016

6. maja 2016 smo se ponovno udeležili pevsko glasbene prireditve v nemškem jeziku »Talentshow – Max sucht den Superstar 2016« na OŠ Cestica v sosednji Hrvaški. Barve naše šole so zastopali učenci Lion Kokot (5.b),  Karolina Majhen Bednjički in Manuela Rihtarič (obe iz 8.a)  s pesmijo »Lieder« Adela Tavila. V žiriji pa sta sodelovali učenki Zala Horvat in Minea Gabrovec. Kot pravi zvezdniki, smo s seboj popeljali tudi nekaj navijačev. Med 26 nastopajočimi smo bili tudi edini predstavniki Slovenije. Čeprav so se v močni konkurenci z malo manj sreče uvrstili v zlato sredino, so  naši učenci z odličnim nastopom dostojno opravili svoje poslanstvo, za kar jim iskreno čestitamo!

Cilji projekta so popularizacija nemškega jezika kot nam geografsko najbližjega svetovnega jezika,  krepitev jezikovne zavesti in opogumljanje posameznika pri uporabi tujega jezika v javnosti. Hkrati pa je  prireditev učencem odlična priložnost za druženje, navezovanje novih stikov in prijateljstev ter morebitnih sodelovanj v novih projektih.

Terezija Štumberger in Vesna Koren

(Skupno 274 obiskov, današnjih obiskov 1)