simbioza

»To moramo še ponoviti«

»To moramo še ponoviti«, to je bil najpogostejši odziv udeležencev akcije Simbioza Giba na OŠ Cirkulane-Zavrč. V tednu od 21. do 25. septembra 2015 smo se namreč pridružili tej vseslovenski akciji in odprli vrata naših športnih objektov občankam in občanom, predvsem staršem in starim staršem naših učencev. Vsak oddelek na šoli je sprejel medse goste pri eni uri športne vzgoje (ŠPO) v tednu. Učitelji in učiteljice so pripravili zanimive športne vsebine, primerne za vse generacije, predvsem elementarne in štafetne igre. Odziv je bil različen glede na oddelke. V nekaterih oddelkih ni uspelo priti na obisk nobenemu gostu, največ obiska so imeli najmlajši učenci na lokaciji v Zavrču (9) in petošolci v Cirkulanah (8). Skupaj smo imeli 44 gostov, večinoma staršev, starih staršev in starejših bratov in sester, kar ocenjujemo za lepo število za prvo leto akcije Simbioz@ giba na naši šoli. Opazili smo, da je na teh urah bila zelo visoka motivacija za delo pri vseh akterjih, učiteljih, učencih in v največji meri gostih. Naše medsebojne vezi so se še dodatno okrepile in naš cilj, medgeneracijsko povezovanje je bil vsekakor dosežen. Učenci so starejšim pokazali, kaj vse zmorejo, naši gostje pa so pokazali, da so v dobri formi. Še posebej je bilo lepo videti nasmeh in zadovoljstvo tistih, ki so se po daljšem času spet »spravili v gibanje«. Zato slogan akcije ne bi mogel biti boljši: »GIBANJE JE ŽIVLJENJE IN ŽIVLJENJE JE GIBANJE«. Odločitev je torej sprejeta. »To moramo še ponoviti!«

Koordinator akcije Simbioza giba na OŠ Cirkulane-Zavrč, Mitja Vidovič, prof. ŠPO

(Skupno 224 obiskov, današnjih obiskov 1)