Učenci naše šole so se letos ponovno odzvali povabilu osnovne šole Cestica iz sosednje republike Hrvaške in tako bomo  v sredo, 8. maja 2013, že drugič nastopali na prireditvi Max sucht den Superstar, kjer se mladi pevski, plesni, igralski, športni in drugi talenti predstavijo v nemškem jeziku.  Našo šolo bo letos ponovno zastopala mlada pevka Minea Gabrovec s pesmijo Ich leb’ im Traum. Zaželimo ji veliko uspeha!

Povezava do plakata.

Mladi gledališčniki: Ana Petrovič, Vanja Anžel, Lara Bogataj, Luka Kokot in Alex Žnidarič  pa so se že uspešno predstavili 16. marca 2013 v Narodnem gledališču Varaždin na 10. jubilejnih tridnevnih mednarodnih gledaliških igrah Theaterspiele OŠ Vidovec. Za   predstavo O, die nervigen Eltern so besedilo v nemščini napisali kar sami. Njihova mentorica je učiteljica Vesna Koren. Čestitamo jim za odličen nastop in promocijo naše šole.

Naši učenci na odru Narodnega gledališča Varaždin

Oba projekta podpira društvo EKULT – Europäischer Kulturkreis.

Cilj projekta je popularizacija nemškega jezika, ki je za naše geografsko področje  z več vidikov zelo pomemben.

 Več o društvu na http://www.ekult.hr/

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)