Pretekli teden je na naši šoli minil v znamenju športa! Začeli smo s športnim popoldnevom v ponedeljek, ko smo se naučili streljati z zračno puško in pištolo. V sredo smo nadaljevali s tradicionalnim šolskim atletskim tekmovanjem, kjer so mlajši učenci tekmovali v krosu, starejši pa v atletskem troboju. Tekmovanje je bilo zelo napeto, celoten dogodek pa vesel in sproščen, saj smo se učenci in učitelji iz obeh lokacij po dolgem času lahko spet malo srečali in podružili! To, da smo lahko skupaj, nam je v času epidemije zelo manjkalo…Teden smo zaključili s petkovim pohodom od šole do Borla in nazaj. Bilo je zelo vroooooočeeeee!

Kljub temu smo razdaljo premagali z lahkoto. Na obeh športnih dnevih so se nam pridružili babice in dedki naših učencev, ki so se prijavili za sodelovanje v projektu ” Aktivni seniorji “. V sredo smo za njih pripravili testiranje gibalnih sposobnosti in telesnih značilnosti. Opravili so test ravnotežja, test moči nog, 6-minutni test hoje, merjenje krvnega tlaka ter izračun indeksa telesne mase. Rezultati testiranja so pokazali, da so naši dedki in babice zelo “fit”! Zato so se nam rade volje pridružili tudi v petek na pohodu in se seveda tudi tam izkazali, čeprav premagovanje haloških strmim ni mačji kašelj. Ponosni smo nanje!

Nič nimamo proti, če bi si podoben športni teden lahko privoščili še večkrat.


Športna pedagoga Maja Tašner in Dejan Vilčnik

GALERIJA “Atletski športni dan”

Galerija “POHOD PRIJATELJSTVA”

Galerija “POHOD NAJMLAJŠIH DO ŠUMICE”

Galerija “AKTIVNI SENIORJI”

(Skupno 336 obiskov, današnjih obiskov 1)