O DEČKU, KI JE PISAL PESMI

Kdo je ta pesnik,
ki nekoč nam pesmi take je zapel,
da z njimi iskro je prižgal,
prižgal je iskro, ki še tli,
prižgal je iskro, ki žari,
prežene noč in osvetli
nam dneve mraka in brezupa?  

8. februar je najpomembnejši dan slovenske kulture. Prešernova poezija je povzdignila slovenski narod med bisere svetovne ustvarjalnosti. Slovenci spoštujemo in gojimo kulturne vrednote, ohranjamo svoj jezik, svoj ponos, svojo bogato kulturno dediščino, zato se nam ni treba bati, da bi kultura na slovenskih tleh izumrla.

Ob slovenskem kulturnem prazniku, ko obeležujemo obletnico smrti pesnika Franceta Prešerna, sta na naši šoli potekali dve šolski prireditvi z naslovom O DEČKU, KI JE PISAL PESMI.

V Zavrču smo obeležili ta dan v četrtek, 5.2.2015, prvo šolsko uro v šolski jedilnici. V Cirkulanah pa smo prireditev izvedli v torek, 10.2.2015, ob 11. uri v večnamenski turistično-prireditveni dvorani.

Naši učenci so se izkazali kot odlični recitatorji, pevci, plesalci in poslušalci. Čestitke za njihov nastop.

Marica Zebec

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)