ikonca

V sredo, 21. 5. je na atletskem stadionu na Ptuju potekalo medobčinsko prvenstvo osnovnih šol Spodnjega Podravja v atletiki. Izmed 16. šol se je tekmovanja z 28 tekmovalci udeležila tudi naša šola. Učenci so se dobro odrezali in dosegli nekaj vidnih rezultatov, dvema pa je uspelo dobiti tudi medalje. Nika Fijan je postala medobčinska prvakinja v šprintu (60m) pri mlajših deklicah, Blaž Belšak pa je osvojil 3. mesto pri starejših dečkih, prav tako v šprintu. Prav tako so se dobro izkazali tudi: Viktorija Zadravec – 6. mesto na 60 m, Manuela Rihtarič – 7. mesto na 600m, Jure Zavec – 7. mesto na 300m.

Na področnem tekmovanju, ki je bilo prav tako organizirano na Ptuju (29. 5.), sta nas zastopala Nika Fijan in Blaž Belšak. Nika se je z odličnim tekom uvrstila v finale, kjer je dosegla drugo mesto. Žal zaradi močnega vetra v prsi ni dosegla časa iz medobčinskega tekmovanja, zato se ni uvrstila na državno prvenstvo v Kopru, kljub temu pa je s svojim uspehom dokazala, da ni samo dobra nogometašica, ampak je univerzalna športnica. Odlično je kazalo tudi Blažu Belšaku, ki se je prav tako uvrstil v finale teka na 60m, kjer je bil eden glavnih favoritov za zmago. Prevelika želja je botrovala dvema prehitrima štartoma in diskvalifikaciji v finalu. Kljub temu smo tudi z Blaževim nastopom lahko zelo zadovoljni in z veseljem pričakujemo prihodnjo sezono šolskih športnih tekmovanj.