V soboto, 10. maja 2014, so se učenci izbirnega predmeta Srečanja s kulturami pod mentorstvom učiteljev udeležili osrednje prireditve projekta mladih Spoznavamo države Evropske unije na Ptuju na dvorišču Minoritskega samostana svetega Petra in Pavla. Tam je 27 osnovnih in srednjih šol predstavilo eno izmed članic EU. Kot je v navadi že od začetka projekta, naša šola predstavlja državo Grčijo. Letošnja tema so bile kulturne znamenitosti  te dežele. Učenci so kar nekaj ur z zanimanjem ustvarjali na temo antične Grčije. Na naši stojnici so si radovedni obiskovalci lahko ogledali raznolike plakate s predstavitvami kulturnih znamenitosti Grčije, Atensko akropolo, kip boginje Atene, sliko postavnega Zeusa, maketo grške ladje, grško gledališče ter zloženke, kjer so bile predstavljene najpomembnejše znamenitosti dežele Grčije. Ob 10. uri se je začel kulturni program, v katerem so šole predstavile značilnosti svoje države tudi na odru. Naši učenci so zaplesali v ritmu plesa Sirtaki. Spremljal nas je Jure Zavec na električno kitaro.

Po končanem programu smo se odpravili v ptujski Evropark, kjer smo v zrak simbolično spustili modre balone z evropskim znakom. Zadovoljni in že malce utrujeni smo se skupaj vrnili domov in s seboj prinesli lepe spomine na evropsko obarvan dan.

Mentorica: Suzana Petek

Še nekaj slik

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)