ikonca

V tem šolskem letu so naši učenci brali zbirko zabavnih domišljijskih zgodbic z naslovom  Jurka Burka in mlade brihte. V teh zgodbicah nastopajo čisto običajni mulci in frklje z različnimi lastnostmi in problemi ter nadvse neobičajna čaribaba Jurka Burka.

V petek, 25. aprila 2014, pa se je Jurka potikala po Cirkulanah in našim učencem zagodla marsikatero »jurkasto«. Res je, tega dne so nas v športni dvorani obiskali ustvarjalci knjižne zbirke Jurka Burka in mlade brihte. Pisateljica Jasna Markuž  je učencem povedala, kako se ji je »zgodila« Jurka Burka. Odločila se je, da zgodbe zapiše, izda in poišče ilustratorja. To je postal Simon Sanda, ki pa nas na ta dan zaradi nujne zadržanosti  ni mogel obiskati. Piko na i pa je dodala čarovnica Jurka Burka – naš knjižni lik, ki je skakala po dvorani, med občinstvom, trdo pristajala na zadnji plati. Prizore iz knjig je pripovedovala tako prisrčno, coprniško, da ni nihče ostal ravnodušen. Zelo nas je nasmejal njen »coprniški« smeh. Lik čaribabe Jurke je odigrala gledališka igralka Mojca Partljič. Učenci 4.a razreda so pripravili igrico Žiga, kisla kumarica. Poželi so bučen aplavz, saj so se zelo potrudili in nas nasmejali. Kdo pa je Žiga? Žiga je knjižni junak, deček, ki je zelo siten, če se stvari ne odvijajo po njegovi volji. Drži se tako kislo, da tudi svojim bližnjim pokvari razpoloženje. Edina, ki je navdušena nad njegovo tečnobo, je čaribaba Jurka, ki ima z njim poseben, nadvse strašen namen. Žiga si z vsemi močmi prizadeva, da ga ne bi uresničila… Kako se zgodba konča, pa si preberite v knjigi Žiga, kisla kumarica.

Nekaj slik

(Skupno 97 obiskov, današnjih obiskov 1)